
Chcesz dowiedzieć się w jaki sposób przepisy prawa pomagają bronić się przed przemocą w rodzinie, Jak radzić sobie w trudnych sytuacjach?
Weź udział w bezpłatnych warsztatach edukacji prawnej obejmujących zakres:
- Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie
- Procedura „Niebieskie Karty”
- Rozwód i separacja
- Alimenty
- Władza rodzicielska i ustalenie kontaktów
Na warsztatach nauczysz się:
- Redagować pisma do sądów i urzędów
- Rozumieć korespondencję przychodzącą z sądów i urzędów
- Oswoisz lęk przed kontaktem z instytucjami.
Warsztaty odbywać się będą w terminach: 21.10.2015 r. i 18.11.2015 r. w godzinach 16.00-19.00
Szkoła dla rodziców i wychowawców

Prowadzimy zapisy na warsztaty realizowane w ramach programu "Szkoła dla rodziców i wychowawców". Zajęcia skierowane są do rodziców, wychowawców, którzy pragną rozwijać umiejętności wychowawcze, doskonalić się w roli rodzica lub potrzebują fachowego wsparcia w zakresie poprawy relacji z dzieckiem.
Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 81 466 55 47.
Skorzystaj ze wsparcia CIK

Z pomocy placówki mogą korzystać osoby, które zostały skierowane lub zgłoszone przez pracowników socjalnych lub inne instytucje, oraz osoby zgłaszające się samodzielnie.
Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie udziela także wsparcia w postaci schronienia dla mieszkańców miasta Lublin. Z tej formy pomocy mogą skorzystać osoby, a także rodziny, które w wyniku traumatycznych wydarzeń losowych znalazły się w sytuacji kryzysu oraz wymagają pomocy. W szczególności dotyczy to ofiar pożarów, powodzi, klęsk żywiołowych, przemocy domowej, handlu ludźmi oraz innych zdarzeń losowych uniemożliwiających pobyt w dotychczasowym miejscu zamieszkania. Pobyt ma charakter krótkoterminowy, jest nieodpłatny. Osobom korzystającym ze schronienia udzielana jest pomoc psychologiczna, prawna, terapeutyczna i socjalna wspierająca ich działania ukierunkowane na przezwyciężenie sytuacji kryzysowej.