
Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie zaprasza wolontariuszy do współpracy. Celem naszej działalności jest świadczenie interwencyjnej pomocy psychologicznej, pedagogicznej, terapeutycznej, prawnej, socjalnej mieszkańcom miasta Lublina pozostającym trudnej sytuacji życiowej w związku z różnego typu kryzysami.
Poszukujemy wolontariuszy, studentów:
- pedagogiki,
- psychologii,
- pracy socjalnej,
- prawa
Celem projektu jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie. Poszczególne zadania projektu adresowane są do różnych grup odbiorców w tym: osób aktualnie doświadczających przemocy w rodzinie, świadków przemocy, sprawców przemocy , osób doświadczających przemocy w przeszłości (np. w dzieciństwie w rodzinie pochodzenia).
Możesz wybrać coś dla siebie spośród zadań takich jak:
- Dyżury w Mobilnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym CIK
- Informacja i promocja projektu (możliwy e-wolontariat)
- Pomoc w bieżącej pracy CIK
- Opieka nad dziećmi w czasie warsztatów dla dorosłych,
- Pomoc prawna
- INNE –liczymy na twoja kreatywność!
Zapraszamy Cię do współpracy już od marca 2014r.
Oferujemy cykl szkoleń z zakresu przeciwdziałania przemocy, dzięki którym nie tylko zdobędziesz wiedzę, ale też poznasz tajniki pracy w Naszej Instytucji, zwiększysz umiejętności interpersonalne, poznasz ciekawych ludzi, spróbujesz sił w nowych zadaniach. Będziesz lepiej przygotowany do podjęcia pracy zawodowej oraz bardziej świadomy swoich zasobów i zdolności. Dajemy szansę realizowania się w wybranych działaniach zgodnie z Twoimi predyspozycjami.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny z koordynatorem – Kamilą Murat-Rycek lub Natalią Gierczak pod nr 81 466 55 47 lub mailowy sekretariat@cik.lublin.eu od pn. do pt. w godz. 7.00 -19.00, w so. 8.00-14.00 celem umówienia się na spotkanie w CIK. Rekrutacja trwa do 12.03.2014r. Ilość miejsc ograniczona.
Skorzystaj ze wsparcia CIK

Z pomocy placówki mogą korzystać osoby, które zostały skierowane lub zgłoszone przez pracowników socjalnych lub inne instytucje, oraz osoby zgłaszające się samodzielnie.
Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie udziela także wsparcia w postaci schronienia dla mieszkańców miasta Lublin. Z tej formy pomocy mogą skorzystać osoby, a także rodziny, które w wyniku traumatycznych wydarzeń losowych znalazły się w sytuacji kryzysu oraz wymagają pomocy. W szczególności dotyczy to ofiar pożarów, powodzi, klęsk żywiołowych, przemocy domowej, handlu ludźmi oraz innych zdarzeń losowych uniemożliwiających pobyt w dotychczasowym miejscu zamieszkania. Pobyt ma charakter krótkoterminowy, jest nieodpłatny. Osobom korzystającym ze schronienia udzielana jest pomoc psychologiczna, prawna, terapeutyczna i socjalna wspierająca ich działania ukierunkowane na przezwyciężenie sytuacji kryzysowej.