Jedna akcja się kończy, inna zaczyna.
Podsumowaliśmy Akcję „Bezpieczne wakacje”, a także rozpoczęliśmy Kampanię Profilaktyczną CYBERPRZEMOC, która ma na celu poprawienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w nowym roku szkolnym 2024/2025.
W ramach podsumowania Akcji „Bezpieczne wakacje” dzieci i młodzież z Lublina uczestniczyły w warsztatach, podczas których specjaliści CIK udzielali informacji na temat uruchomionego Telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży oraz polubownych sposobów rozwiązywania konfliktów. W ramach ww. akcji przeprowadzono warsztaty z ponad 1300 dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.
Od 02 września 2024 r. rozpoczęliśmy Kampanię Profilaktyczno – edukacyjną CYBERPRZEMOC, która ma na celu zwiększenie świadomości młodzieży i rodziców co do istoty konsekwencji cyberprzemocy. Dzięki rozpowszechnianiu plakatów oraz ulotek docieramy do szerokiej grupy odbiorców w domach, a także szkołach i innych placówkach edukacyjnych.
Zachęcamy Szkoły z Lublina do wzięcia udziału w naszej akcji.
Warto wziąć udział w Kampanii CYBERPRZEMOC z kilku istotnych powodów:
Rozwój technologiczny a rosnące zagrożenie: Wraz z dynamicznym rozwojem technologicznym, przemoc w Internecie staje się coraz poważniejszym problemem społecznym. Udział w Kampanii pozwoli zrozumieć naturę i skalę tego zjawiska oraz świadomie podejmować działania profilaktyczne.
Skuteczne narzędzia edukacyjne: Materiały profilaktyczne w formie plakatów i ulotek są skutecznym sposobem dotarcia do szerokiej grupy odbiorców. Są one łatwo dostępne i mogą być wykorzystane w różnych środowiskach, w tym w szkołach, placówkach edukacyjnych oraz domach.
Edukacja jako kluczowa broń: Kampania profilaktyczno-edukacyjna ma na celu zwiększenie świadomości zarówno wśród rodziców, jak i młodzieży co do istoty i konsekwencji cyberprzemocy.
O tym, jak wspierać dziecko w szkolnych wyzwaniach, dowiecie się z filmiku „BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY”. Zachęcamy do oglądania