Wczoraj, 18.02.2025 r., w Centrum odbyły się warsztaty „Pierwsza pomoc PRZEDpsychologiczna w sytuacji pokrzywdzenia przestępstwem”.
Część wykładowa zawierająca informacje przygotowane przez praktyków – psychologów na co dzień pracujących w obszarze interwencji kryzysowej – dzięki swojej przystępnej formie zachęcała uczestników do aktywnego włączania się do dyskusji. Zostały omówione najważniejsze aspekty pomocy przedpsychologicznej.
Dzięki starannie opracowanym ćwiczeniom praktycznym uczestnicy mogli wcielić się w osoby doznające kryzysu np. w sytuacji pokrzywdzenia przestępstwem oraz jeszcze lepiej ocenić, jakie zachowania „Pomagacza” mogą najbardziej ułatwić takiej osobie przejście przez trudną sytuację.
Uczestnicy wczorajszych warsztatów na co dzień pomagają osobom dotkniętym trudnymi sytuacjami życiowymi – z kryzysem znają się więc bardzo dobrze. Dyskutując na temat pozytywnych i negatywnych skojarzeń ze słowem KRYZYS, wielu uczestników miało większą łatwość z wymienieniem tych pierwszych – widząc w kryzysie całą jego trudność, ale także ogromną szansę. Mając u boku kogoś takiego będzie łatwiej poradzić sobie z problemem – zachęcamy, aby w sytuacji doświadczania kryzysów osobistych zgłosić się po pomoc – jaką oferuje np. Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie.
Dziękujemy wszystkim za aktywne uczestnictwo – Wasze zaangażowanie jest dla nas ogromną motywacją, wpływa również na to, że uczycie się od siebie nawzajem, poznajecie inne punkty widzenia, a tym samym możecie wynieść dla siebie jeszcze więcej!
Dzięki otwartości do wyrażania swoich opinii i dzielenia się odczuciami z resztą grupy, dochodziliśmy wspólnie do ciekawych wniosków, które można wykorzystywać w życiu i pracy zawodowej, pomagając innym.
Cieszymy się, że wszyscy mogliśmy być dla siebie nawzajem inspiracją.
Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie, ul. Probostwo 6A: 81 466 55 46
Całodobowy telefon zaufania dla osób w kryzysie: 733 588 900
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży (pon.-pt. 14-22, sob.-ndz. 9-14): 789 777 981